0.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

E keni parë në serialet turke, aktorja pranon se është shqiptare: Në shtëpi vazhdojnë traditat shqiptare

Aktorja e njohur e serialeve turke, Su Burcu Yazgı Coşkun pak ditë më parë pranoi se është me origjinë shqiptare.

Teksa ishte e ftuar në një emision, Burcu tregoi se është lindur dhe rritur në Turqi, por nëna e saj është shqiptare.

Gjatë bisedës, moderatori e pyeti atë rreth zakoneve dhe ushqimeve tradicoanle të shqiptarëve, për çka aktorja tha se në familjen e saj vazhdojnë ende traditat shqiptare.

”Në shtëpi përshmebull vazhdojnë traditat shqiptare ende, ushqimi i preferuar pulë me pilaf, është shumë e mirë”, tha aktorja./21Media

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit