9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

E bija e Kim Jong-un quhet “top lidere”, përforcon statusin e saj prej pasardhëseje

- Advertisement -

Koreja e Veriut e ka përshkruar të bijën adoleshente të Kim Jogn-un si një top lidere.

Kjo gjë e përforcon statusin e saj si pasardhëse e diktatorit, raporton The Telegraph.

Kim Ju Ae është përshkruar “si person i madh për udhëheqëse”, emër që zakonisht ju referohet krerëve të lartë, thotë një raport lidhur me vizitën e saj në një fermë serrë.

“Persona të mëdhenj udhëheqës, bashkë me kuadrot e Partisë, qeverisë dhe ushtrisë, dolën rreth fermës”, thuhej në raportin në gjuhën angleze të vizitës së Kim dhe vajzës së tij.

Analistët kanë thënë se kjo është hera e parë që vajza e kom Jogn-un është përshkruar deri në këtë pikë. Asaj kurrë nuk i është thënë emri në mediat shtetërore të Penjanit, por që inteligjenca e Koresë së Jugut e ka identifikuar atë si Kim Ju Ae.

“Kjo është hera e parë që Kim Ju Ae ngritet kaq lart, në nivelin e një lidereje”, ka thënë Yang Moo-Jin, president I Universitetit të Koresë së Veriut në Seul.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit