-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Dy arsyet që do të sjellin pajtimin e menjëhershëm të Princit Harry me Mbretin Karli III

Ka pasur shumë debate nëse Princi Harry mori apo jo një ftesë për festën e mbajtur për ditëlindjen e 75-të të Mbretit Karlit III. E sigurt është se djali më i vogël i monarkut britanik nuk u ribashkua me pjesën tjetër të familjes mbretërore për këtë rast festiv. Megjithatë, fëmijët e tij, Archie dhe Lilebet i dërguan një dhuratë gjyshit të tyre, ndërsa ai bëri një telefonatë surprizë!

Shpresa e parë për rivendosjen e marrëdhënieve midis Princit Harry dhe Mbretit Karli III

Kjo telefonatë u jep shumë shpresa se marrëdhëniet babë e bir do të rikthehen së shpejti. Biseda e tyre, sipas raporteve të shtypit britanik, ndryshoi klimën mes tyre.

Princi Harry thuhet se ishte i shoqëruar nga gruaja e tij, Meghan Markle dhe dy fëmijët e tyre gjatë bisedës telefonike. Është hapi i parë i pajtimit pas krizës së madhe që solli vendimi i Dukës dhe Dukeshës së Sussex për të hequr dorë nga privilegjet e tyre mbretërore.

Gjatë vitit, Princi Harry dha intervista në të cilat ai pohoi se babai i tij dhe anëtarët e tjerë të familjes duhet të jenë të vetëdijshëm për çështjet që ai ngriti në biografinë e Spare.

Megjithatë, Mbreti Karli III “e mbajti derën hapur” për pajtimin sipas komentatorit mbretëror Richard Fitzwilliams. Sipas tij, telefonata për urimin e Harrit për ditëlindjen ishte hapi i parë dhe nëse marrëdhëniet ndërpriten, kjo do të thotë se princi do të kalojë më shumë kohë në Britani.

Arsyeja e dytë tregon pajtim

Një tjetër arsye që tregon se gjërat do të kenë një zhvillim pozitiv është edhe videoja speciale që ata kanë realizuar nga Pallati për ditëlindjen e Mbretit. Mes fotove ishte një moment i rëndësishëm dhe emocionues mes babait dhe djalit të vitit 1997.

Fotoja ishte nga udhëtimi i parë i Princit Harry me Mbretin Karli III pas vdekjes së Princeshës Diana. Të dy udhëtuan për në Afrikën e Jugut.

Princi ka folur se sa i rëndësishëm ishte ky udhëtim për të në biografinë e tij, por në të njëjtën kohë zbuloi se sa mungonte Karli si baba. Ai vetë ishte i lumtur që e bëri këtë arratisje me të atin në Johanesburg dhe e kujton atë si një aventurë që i afroi ata.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit