29.8 C
New York
Wednesday, June 19, 2024

Buy now

Dua Lipa përkrah komunitetin LGBT+ në Kosovë

- Advertisement -

Këngëtarja shqiptare, me famë botërore, Dua Lipa, ka shprehur mbështetjen e saj për komunitetin LGBT+ në Kosovë në nisjen e Javës së Krenarisë.

Kjo javë është një ngjarje e rëndësishme për të festuar dhe përkrahur të drejtat dhe liritë e komunitetit LGBT+ në vend.

“Urime Muajin e Krenarisë Kosovë”, shkroi ajo në një ripostim në llogarinë e saj të Instagramit, ku ndau me ndjekësit rrëfimet e katër artistëve ‘queer’ në vendin tonë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit