-1.1 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Dortmundi eliminohet nga Kupa e Gjermanisë

Dortmundi është eliminuar nga Kupa e Gjermanisë, pas humbjes së merituar 2-0 ndaj Stuttgartit.

Skuadra vendase e nisi më mirë duke rrezikuar disa herë.

Në pjesën e mbetur të pjesës, Stuttgart dominonte topin dhe përpjekjet në portë.

Ata ata gjetën golin e parë në minutën e 55-të dhe ishte Serhou Guirassy që zhbllokoi rezultatin.

Dortmundi mendoi se kishte barazuar vetëm shtatë minuta më vonë përmes Jamie Bynoe-Gittens, por sulmuesi i ri anglez ishte në pozicion jashtë loje.

Shtutgarti gjeti golin e sigurisë 12 minuta para fundit, kur Silas me zgjuarsi e dërgoi topin në këndin e djathtë të rrjetës.

Disa nga skuadrat më të mëdha të Bundesligës janë eliminuar, si Bayern Munich, RB Leipzig dhe Eintracht Frankfurt.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit