23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Divorci i pazakontë/ Çifti shkojnë në gjykatë për një tjetër çështje penale, përfundojnë të ndarë

- Advertisement -

Një çift i larguar britanik zbuloi se martesa e tyre 21-vjeçare përfundoi papritur kur një firmë e hedhur gabim ndryshoi gjithçka.

Çifti, i identifikuar vetëm si zoti dhe zonja Williams, u ndanë në vitin 2023, kur një përfaqësuese ligjore në Londër bëri një gabim të pazakontë.

Vardag tha se avokatët po punonin për divorcin e një klienti tjetër kur hapën gabimisht dosjen e çështjes së Williams dhe aplikuan për një urdhër përfundimtar divorci.

Avokatët zbuluan gabimin dy ditë më vonë dhe Vardags i kërkoi Gjykatës së Lartë të anulonte divorcin e Williams, por Andrew McFarlane, presidenti i Divizionit të Familjes, e hodhi poshtë ankesën.

Julian Ribet, firma e të cilit, Ribet Myles, përfaqëson zotin Williams, mbështeti vendimin e gjyqtares.

Avokatët e gruas shpresonin që urdhri të trajtohej si një gabim administrativ dhe të konsiderohej se nuk kishte ekzistuar kurrë,” tha Ribet. “Ne kundërshtuam në bazë të kërkesës së duhur për divorcin, dhe për këtë arsye ishte efektive, pavarësisht nga fakti që avokatët e bashkëshortes kishin aplikuar në fakt në emër të klientit të gabuar“.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit