1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Derbi i Londrës/ Pesë gola të shënuar e pesë të anuluar, Chelsea fiton me përmbysje ndaj Tottenhamit

Tottenham – Chelsea ishte në nga ndeshjet e pazakonta të këtij sezoni në Premier League.

Në derbin e Londrës ndodhen episode të çuditshme, me situatën që për brenda pak minutash u kthyer nga favorizues në disfavor të skuadrës së Pochettinos, që në fund ishte e detyruar të pranonte fatin: humbjen me përmbysje dhe me dy lojtarë të ndëshkuar me kartonë të kuq.

Pesë gola u anuluan nga sistemi VAR, që në zhvillimet që në zhvillimet e një aksioni i hoqi golin Chelea-s, por i akordoi në favor një penallti, duke ndëshkuar njëkohësisht Romeron me karton të kuq.

Në duel që shkaktoi emocione dhe drithërime deri në kohën shtesë, kur Chelsea realizoi edhe dy gola të tjerë, për rezultatin përfundimtar 1-4.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit