19.2 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Deputeti britanik: Putini është më i fuqishëm se Stalini

- Advertisement -

Një deputet në Britaninë e Madhe thotë se presidenti rus, Vladimir Putin është tani më i fuqishëm se Stalini.

Tobias Ellwood tha se ishte “shumë e qartë” se lufta në Ukrainë do të vazhdonte më tej, shkruan Sky News.

“Putini tani është më i fuqishëm se Stalini, duke u përpjekur të imitojë atë që Stalini bëri në Evropën Lindore. A mund të pajtohemi se Evropa është në luftë? Kjo ndikon tek ne, kjo ndikon në ekonominë dhe sigurinë tonë”, theksoi Ellwood.

Ai i kërkoi Britanisë së Madhe të tregojë mbështetjen e saj për Ukrainën./abcnews.al/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit