-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Dëmtohet kablloja: Një pjesë e Fushë Kosovës dhe disa fshatëra mbesin pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka lajmëruar se një pjesë e Fushë Kosovës dhe disa fshtëra kanë mbetur pa ujë.

Kjo përshkak të dëmtimit të një kablloje. Sipas “Prishtina” furnizimi do të kthehet porsa të riparohet kablloja nga kontraktori.

Njoftimi i plotë:

Njoftim

Për shkak të dëmtimit të kabllos elektrike 10kV që furnizon objektin Kroni, nga një kontraktor që po merret me shtrimin e rrugës te lagjja e Romëve në Fushë Kosovë pa furnizim me ujë mbesin një pjesë e Fushë Kosovës, fshati Bresje, Bardhi i Madh, Mes Bardhi, Vragolia, Bardhi i Vogël, Lismiri, Miradia e Epërme.

Furnizimi me ujë rikthehet kur të riparohet kablloja e energjisë elektrike nga kontraktori.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit