22.7 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Deliu-Kodra, Kurtit: Kur Thaçi e kritikonte Lajçakun, ti e mbroje – tash ankohu

- Advertisement -

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu – Kodra, i ka reaguar kryeministrit të vendit, Albin Kurti, i cili akuzoi sot emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, për anshmëri ndaj Serbisë.

Deliu – Kodra tha se kur ish-presidenti Hashim Thaçi e kritikonte Lajçakun, Kurti e mbronte.

“Tash, për ty, Lajçaku qenka problemi dhe jo vetëm. Edhe BE-ja, edhe SHBA-të por jo ti, ekipi yt dhe keqmenaxhimi i tërë procesit të dialogut. Po vajton me vonesë edhe kot, Kryeministër”, tha ajo.

Më etj, ajo tha i tha Kurtit se për këtë e kanë paralajmëruar shumë herë e vazhdimisht, por ai nuk ka dashur të dëgjojë e tash le të ankohet.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit