25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

Analisti Mirena për Kurtin: Mashtrues, shmoklam, i paaftë

Analisti Ilir Mirena, e ka quajtur të paaftë kryeministrin Kurti.

Ky reagim i Mirenës vjen pas bisedimeve të sotme në Bruksel dhe qasjen e Qeverisë ndaj BE-së.

Mirena ka risjellur një deklaratë të vjetër të Kurtit të vitit 2010 ku ai kishte kritikuar Hashim Thaçin, në atë kohë për marrëdhëniet me Borrellin dhe Lajçakun.

“Albin Kurti, më 2020’ten:“Kosova është shtet në kontinentin e Evropës, e nuk është atje në kufi me Meksikë. Thaçi më keq po flet për Borrellin, Lajçakun e Brukselin se sa për Daçiqin, Vuçiqin e Beogradin. Borrelli e Lajçaku nuk kanë kryer gjenocid në Kosovë.” Mashtrues. Shmoklan. I paaftë“, shkroi ai.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit