16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Deda: Kosova s’e ka vendin me u përzi kush ka me fitu në Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të Zi

- Advertisement -

Opinionisti Ilir Deda, ka thënë se në 30 vitet e fundit, ndërhyrje në zgjedhje kishte në Shqipëri, gjatë kohës së shembjes së komunizmit.

”Dhe kjo nuk ka qenë përzimje negative”, ka thënë Deda mes tjerash, duke iu referuar LDK-së dhe partive të tjera politike të atëhershme të shqiptarëve në Kosovë, të cilët sipas tij me këtë po ndihmonin tranzicionin në Shqipëri.

”Jo me vendos kush ka me fitu, por thjeshtë me ndihmu atë tranzicion. Dhe prej atëherë ka pasur një pakt mes gjitha partive politike të shqiptarëve në Ballkan që nuk i përzihemi njëri-tjetrit, nuk ekziston një udhëheqës shqiptar në rajon, dhe kurrë nuk do të ekzistoj”.

”Vitet e fundit është një tendencë për t’u përzi direkt në rrjedha politike ku nuk e ke vendin. Nuk e ka vendin Kosova me hy me u përzi në Shqipëri, kush ka me fitu. As në Maqedoni e as në Mal të Zi”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit