25.5 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Davies deklarohet për transferimin te Reali

- Advertisement -

Alphonso Davies ka folur mbi spekulimet për mundësin e transferimit te Real Madridi.

Davies të mërkurën mbrëma shënoi një gol të bukur pikërisht ndaj Realit, në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

“A do të luaj më pas këtu në Bernabéu? Tani për tani, agjenti im po flet me Bayernin”, tregoi Davies.

“Çfarëdo që të ndodhë, unë i jam shumë mirënjohës Bayernit”.

Davies dhe Ancelotti, pas përfundimit të ndeshjes kanë përshëndetur njëri-tjetrin.

Përndryshe, Real Madridi triumfoi në këtë takim duke kaluar në finale të Ligës së Kampionëve, ku do të ballafaqohet me Borussia Dortmundin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit