7.7 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

“Dardanët” kryejnë stërvitjen e fundit para ndeshjes me Izraelin

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka kryer stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme kundër Izraelit.

“Dardanët” përfunduan seanca të lehta stërvitore, si fizike ashtu edhe teknike.

Nesër me fillim nga ora 20:45 stadiumi “Fadil Vokrri” do të jetë nikoqir i ndeshjes mes Kosovës dhe Izraelit, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

Kosova tashmë ka gjasa minimale për një kualifikim të mundshëm, pasi “Dardanët” janë në vendin e katërt në renditje me vetëm shtatë pikë.

Izraeli është një pozitë më lartë me 11 pikë, por ka edhe një ndeshje më pakë të zhvilluar se Kosova.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit