25.7 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

Clooney i kërkon Bidenit të largohet nga gara

- Advertisement -

Aktori George Clooney, një mbështetës dhe mbledhës fondesh i profilit të lartë të Bidenit, i kërkon presidentit të ShBA-së që të largohet nga gara.

Ylli i filmit dhe demokrati i përjetshëm, George Clooney, shtoi zërin e tij në thirrjet që Joe Biden të largohet nga gara presidenciale.

Clooney tha në një artikull të New York Times se ai e do Bidenin, por partia do të humbiste garën presidenciale si dhe çdo kontroll në Kongres me të si kandidat.

“Ky nuk është vetëm mendimi im; ky është mendimi i çdo senatori, kongresisti dhe guvernatori me të cilin kam folur privatisht”, shkroi Clooney. Ai ka organizuar disa mbledhje fondesh me dollarë të lartë të Hollivudit, duke përfshirë Bidenin muajin e kaluar.

Clooney argumentoi se partia duhet të zgjedhë një kandidat të ri në konventën e saj muajin e ardhshëm, duke thënë se procesi do të ishte “i çrregullt”, por “i zgjonte” votuesit në favor të partisë.

Bideni ka refuzuar të përfundojë ofertën e tij për rizgjedhje pas performancës së tij të dobët në debat kundër kandidatit të supozuar republikan Donald Trump.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit