4.6 C
New York
Tuesday, December 5, 2023

Buy now

City pas tinejxherit të Leedsit, shifër rekorde për një 15-vjeçar

Manchester City është afër blerjes së kartonit të tinejxherit të Leeds United, Finlay Gorman.

Fituesi i tripletës dhe klubi nga Championshipi janë pajtuar për një shumë shtatëshifrore e cila është rekord në Britaninë e Madhe për një futbollist të kësaj moshe.

Edhe pse ende po punohet rreth kontratës, tashmë është e pritshme që Gormani të kalojë te kampioni anglez dhe evropian.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit