13.2 C
New York
Thursday, February 29, 2024

Buy now

Christina Aguilera përditëson fansat për muzikën e re, flet për listën e saj profesionale

Christina Aguilera dha një përditësim për projektet e reja muzikore.

Artistja 42-vjeçare publikoi albumin e saj të fundit në gjuhën angleze “Liberation” gjashtë vjet më parë. Që atëherë, ka parë sukses të madh me albumin e saj në gjuhën spanjolle “Aguilera”.

Fansat janë gati të dëgjojnë më shumë nga ajo teksa kthehet në Las Vegas dhe ajo u bëri të ditur se ku po qëndron në këtë proces.

Këngëtarja gjithashtu foli për atë që është ende në listën e saj profesionale.

Duke folur për Vegas Magazine, Christina siguroi fansat se muzika e re është duke ardhur.

“Është fantastike të jesh në skenë sepse kjo shfaqje e re në Vegas po nxit vërtet krijimtarinë time”, zbuloi ajo. “Kam punuar për të eksperimentuar me tinguj dhe shkrime të reja. Shumë gjëra kanë ndodhur gjatë gjashtë vjetëve të fundit – ndryshime të mëdha personale dhe profesionale, rritje dhe frymëzime të reja, kështu që jam shumë i emocionuar t’i ndaj të gjitha në albumin e ardhshëm!”.

Për sa i përket listës së saj, Christina shpjegoi se ajo është “gjithmonë në zhvillim”.

“Aktualisht, ka disa bashkëpunime që do të doja t’i eksploroja me muzikantë të tjerë që jam adhuruese”, tha ajo, duke shtuar se kishte edhe më shumë që donte të arrinte. “Do të më pëlqente gjithashtu të ndërmarr projekte të tjera pasioni jashtë muzikës; Unë kam bashkëthemeluar Playground-in [një markë e kujdesit personal për shëndetin seksual për gratë] dhe ndihem jashtëzakonisht e frymëzuar në mënyra të reja për të qenë pjesë e diçkaje ku mund të eksploroj rrugë të reja krijuese dhe biznesi”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit