11.4 C
New York
Sunday, April 14, 2024

Buy now

Cameron: Nuk ka çështje më serioze për botën sesa lufta e Rusisë në Ukrainë

- Advertisement -

Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar, David Cameron u tha ministrave të jashtëm në një takim të G20 se nuk ka “çështje më serioze për botën” sesa pushtimi rus i Ukrainës.

Cameron ishte në mesin e ministrave të jashtëm, duke përfshirë Sergej Lavrov të Rusisë, në samitin në Rio, shkruan Sky News.

Duke folur më pas, Cameron tha: “Ajo që u thashë ministrave të jashtëm në takimin e G20 ishte shumë e qartë dhe e qartë, që është se nuk ka një çështje më serioze për botën – dhe është bota që është mbledhur këtu – sesa një vend. duke pushtuar një tjetër në këtë mënyrë krejtësisht të paligjshme dhe të papranueshme”.

“E gjithë bota duhet të qëndrojë pas Ukrainës… dhe të thërrasë paligjshmërinë e asaj që ka bërë [Vladimir] Putini dhe miqtë e tij”, shtoi ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit