27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Broja: Kam oferta nga Premierliga, Serie A dhe Bundesliga

- Advertisement -

Sulmuesi Armando Broja ka pranuar se ka oferta nga tre kampionatet më të mëdha evropiane, por ekziston shansi që të mbetet te Chelsea.

Shqiptari mund të largohet nga Chelsea këtë afat veror, ngase te klubi londinez thuhet se nuk i besojnë se mund ta fitojë vendin titullar.

Emri i Brojës është lidhur me disa top klube evropiane, megjithatë ai së fundmi ka lënë të hapur mundësinë që të qëndrojë në “Stamford Bridge”.

Është e vërtetë që kam oferta nga Serie A, Bundesliga dhe Premierligë”.

“Të qëndrosh te Chelsea? Është opsion, kam ende kontratë këtu”, deklaroi ai për “RTV Klan”.

Përndryshe, Chelsea thuhet se e ka bërë prioritet shitjen sa më parë të Brojës, nga i cili duan të përfitojnë rreth 35 milionë funte.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit