28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Besnik Tahiri: Nëse e bën këtë, unë i them hallall të koftë Albin Kurti

- Advertisement -

Shefi i GP-së së AAK-së, Besnik Tahiri, është shprehur i pakënaqur me punën e Qeverisë Kurti.

Ai përmendi temën e Sigurimeve Shendetësore në vend, duke u shprehur se ligjin s’kanë arritur me sjellë në Kuvend.

“1 miliardë e 225 milionë për dy vjet e gjysmë nuk janë hy në punë, shëndetësia llom, ligjin për sigurimin shëndetësor me pru në Kuvend bre s’kanë mujtë që tri vjet. Po çka janë ka folin tash, Asociacionin me ma qitë që e ke pranu në letër a”, tha Tahiri në Pressing.

Çka nëse bëhemi anëtarë të KiE përkundër sjelljës së tillë, e pyeti anlisti Dukagjin Gorani.

“Unë kam qejf dhe dal i them hallall të koftë Albin Kurti, nuk e kam problem”, iu përgjigj Besnik Tahiri atij.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit