8.1 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

BE premton 7.7 miliardë euro ndihmë humanitare gjatë 2024

- Advertisement -

Bashkimi Europian premtoi sot se do të shpenzojë 7.7 miliardë euro për ndihmën humanitare në vitin 2024.

“Unë mendoj se kjo është një shumë solide por mund të kishte edhe më mirë,” tha komisioneri i BE-së për Ndihmën Humanitare dhe Menaxhimin e Krizave Janez Lenarçiç në hapjen e konferencës humanitare në Bruksel.

Vitin e kaluar, shtetet anëtare dhe Komisioni Europian miratuan gjithsej 8.4 miliardë euro për ndihmë humanitare globalisht.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit