11.4 C
New York
Sunday, April 14, 2024

Buy now

Ballkani e zyrtarizon trajnerin Daja

- Advertisement -

Ballkani është bërë me trajner të ri.

Klubi nga Suhareka në fakt e ka zyrtarizuar sot trajnerin shqiptar, Ilir Daja.

Ai do ta pasojë të larguarin e para disa javësh, Bekim Isufi.

Daja është trajner i njohur në Shqipëri dhe së fundmi ishte trajner i Partizanit, shkruan “ge”.

Ndihmës i tij tek ekipi “Portokalli” do të jetë Artim Pollozhani.

Ballkani e mbylli pjesën e parë të sezonit në pozitën e tretë me 33 pikë, vetëm dy më pak se lideri, Gjilani.

Therandasit synojnë ta kenë një sezon të suksesshëm dhe synim i tyre është ta fitojnë titullin e kampionit dhe të luajnë në Evropë.

Në vitet e fundit, ky ekip ishte prej më të fortëve në ligën elitare të futbollit kosovar.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit