23.8 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Arrestohet një rus në Grizhan të Zveçanit, hyri në Kosovë ilegalisht

- Advertisement -

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një rus në fshatin Grizhan të Zveçanit, pasi i njëjti gjatë legjitimimit të dokumenteve dhe verifikimit në sistem hyrje-dalje kufitare, i dyshuari nuk figuron se ka hyrë në Republikën e Kosovës në mënyrë të rregullt.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari  është dërguar në mbajtje.

Ai është arrestuar në mëngjesin e së premtes.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit