25.2 C
New York
Wednesday, July 17, 2024

Buy now

Aplikacionet më të njohura pas Tik Tok-ut

- Advertisement -

Apptopia ka publikuar një renditje vjetore të aplikacioneve më të njohura.

Sipas statistikave, softueri më i njohur gjatë vitit 2021 ishte ai që shfaqet rregullisht në media.

Lista e kombinuar e aplikacioneve për Android dhe iOS tregon se aplikacioni celular më i popullarizuar në botë ishte TikTok.

Në vendin e dytë dhe të tretë janë Instagram dhe Facebook, të ndjekur nga WhatsApp dhe Telegram në vendin e katërt dhe të pestë.

Në vendet tjera janë Snapchat, Zoom, Messenger, CapCut dhe Spotify.

I sapoardhuri në këtë listë, krahasuar me vitin e kaluar, është CapCut – një program për përpunimin e videove. Programi është në pronësi të ByteDance (gjithashtu pronar i TikTok), dhe aplikacioni është krijuar posaçërisht për shërbimin popullor.

Është interesante se një studim i fundit tregon se TikTok është faqja më e popullarizuar në internet, madje e ka tejkaluar Google.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit