28.3 C
New York
Thursday, June 13, 2024

Buy now

Analisti pro VV kërkon dorëheqje morale nga Mimoza Kusari: Të paktën nga shefe e GP të VV-së

- Advertisement -

Komentatori politik, Blerim Gashi ka reaguar pas publikimit të bisedës mes shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila dhe Millan Radoiçiqit, kryeorganizator i sulmit të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit.

Në emisionin ‘Politiko’ në Kanal10, Gashi ka kërkuar nga Mimoza Kusari – Lila të jap dorëheqje morale të paktën  nga Shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, raporton gazeta10.

“Tendenca për t’i thënë ‘zdravo – zdravo’ afera dhe forma si është plasuar është bërë për ta denigruar dhe me ja humb çdo vlerë qoftë edhe morale dhe jo vetëm politike Mimoza Kusarit dhe ajo çfarë përfaqëson si pozicion politik si shefe e Grupit Parlamentarë të Vetëvendosjes. Pra, sa më afër Albinit sa me afër Vetëvendosjes duhet me ja nxjerr fytyrën e zezë. Duke i ‘ra’ Mimozës kanë tendencë për t’i ‘ra’ Albinit”, ka thënë Gashi.  

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit