7.9 C
New York
Saturday, December 2, 2023

Buy now

Albumi i tretë i Dua Lipës është afër

Albumi i tretë i Dua Lipa-s është i afërt. Duket se ylli i popit është më në fund gati për të hyrë në epokën e saj të re. Më 6 nëntor, Dua njoftoi se do të ishte e pranishme në Londër, Los Anxhelos dhe Tokio për të festuar publikimin e këngës kryesore të DL3, “Houdini”. Specifikat në lidhje me ngjarjet, duke përfshirë mënyrën e sigurimit të biletave dhe numrin e fansave të pranuar, ende nuk janë shpallur. Përveç lajmit, ylli ndau edhe fotografi nga ajo që dukej të ishte sesioni fotografik për veprat e saj artistike të albumit.

“Po organizoj tre ngjarje surprizë për Houdinin në Londër, Los Anxhelos dhe Tokio”,-shkroi këngëtarja në Instagram. “I pari do të jetë në vendlindjen time, Londër, këtë të enjte!!! Do të ftoj disa nga fansat e mi nga Britania e Madhe dhe anembanë Evropës, kështu që mbajini sytë hapur.” Projekti i fundit i Dua-s do të jetë një vazhdim i albumit të saj të dytë që theu rekord, “Future Nostalgia”.

A ka një emër albumi? Ndërsa albumi nuk ka një emër të konfirmuar, Dua ka një ide në mendje. “Ka një vizion”-tha ajo për WSJ. Në një intervistë për T Magazine, Dua tha se albumi do të jetë “më personal” se ai i mëparshmi. Kur foli me Vogue, ylli shtoi se:

“Unë jam rritur. Në përgjithësi, qoftë në aspektin zanor apo në aspektin e temave, unë jam pjekur. Është sikur po vij në fuqinë time dhe nuk kam frikë të flas për gjëra. Ka të bëjë me të kuptuarit se çfarë dua”.

Ylli i pop-it gjithashtu thuhet se ka qenë në studio me Kevin Parker të grupit psikik Tame Impala dhe në të njëjtën intervistë për T Magazine tha se albumi do të jetë i frymëzuar nga “psikedelia e epokës 1970” në krahasim me tingujt e saj të mëparshëm të sintetikës. Ka pasur edhe thashetheme se ajo ka qenë e zënë në studio me studentin e PC Music, Danny L. Harle. Ndër të tjera, ai është një bashkëpunëtor i shpeshtë i Caroline Polachek, e cila u hap për Lipën në turneun e saj Future Nostalgia në SHBA.

“Albumi është i ndryshëm, është ende pop, por është i ndryshëm në aspektin zanor dhe ka më shumë një temë lirike”,-shpjegoi Dua. Në një intervistë të vitit 2021 me Variety, presidenti i Warner Records, Joe Kentish, tha se albumi do të ishte diçka krejtësisht ndryshe. Kush do të shfaqet në album? Asnjë veçori nuk është konfirmuar ende.

Megjithatë, përveç Parker dhe Harle, Dua ka qenë në studio me Producentin Koz dhe kompozitoren Sarah Hudson, e cila ka punuar me të gjithë, nga Justin Bieber tek Nicki Minaj. Dua nuk ka shfaqur artistë në albumet e saj. A ka ndonjë këngë nga albumi? Kënga kryesore është “Houdini”. Disa fansa kanë bërë krahasime midis titullit të këngës dhe pamjeve vizuale me këngën e Kate Bush të vitit 1982 me të njëjtin emër jashtë albumit të saj ‘The Dreaming’. Nëse kjo është një rastësi apo jo, mbetet për t’u parë. DL3 është planifikuar të dalë në vitin 2024.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit