14.8 C
New York
Thursday, March 23, 2023

Buy now

Akuzat për korrupsion për Barcelonën, Real Madridi lëshon komunikatë

Barcelona përballet me akuza për korrupsion lidhur me pagesat që klubi i bëri Jose Maria Enriquez Negreira – një ish-zëvendës president i komitetit të arbitrave të Spanjës.

Muajin e kaluar doli se Barca i ka paguar Negreiras dhe një kompanie që ai zotëron një total prej 8.4 milionë eurosh midis viteve 2001 dhe 2018.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe klubi i Real Madridit përmes një komunikate për media.

Ata thanë se nesër do të mbahet një mbledhje e bordit për të diskutuar për veprimet e tyre në lidhje me këtë çështje.

“Nisur nga serioziteti i akuzave të bëra nga Prokuroria kundër FC Barcelona dhe dy prej presidentëve të saj për dyshime të bazuara për korrupsion dhe marrëdhëniet e tyre me cilindo që ishte nënkryetar i Komitetit Teknik të Gjyqtarëve, José María Enríquez Negreira, presidenti është mbledhur urgjentisht në Bordin e Drejtorëve nesër, e diel, 12 mars 2023 në orën 12:00, për të vendosur mbi veprimet që Real Madrid i konsideron të përshtatshme në lidhje me këtë çështje”, thuhej në komunikatë.

te ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

te fundit