28 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

Aktori i famshëm vdes në ditën e Vitit të Ri

- Advertisement -

Aktori amerikan – i njohur më së shumti për rolin e Goldie në filmin e vitit 1973 The Mack – ndërroi jetë në ditën e Vitit të Ri.

Vdekja e aktorit u zbulua nga gruaja e tij mëngjesin e së shtunës, shkruan mirror.co.uk.

Aktori, skulptori dhe stilisti amerikan Max Julien ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij në Los Angeles në ditën e Vitit të Ri.

Aktori – i njohur më së shumti për rolin e Goldie në filmin e vitit 1973 The Mack – ishte 88-vjeçar në kohën e vdekjes së tij dhe gruaja e tij, Arabella Chavers, raportohet se e kishte gjetur trupin e tij herët në mëngjesin e së shtunës.

Nuk dihet ende shkaku i vdekjes, ndërsa një zëdhënës i aktorit e ka konfirmuar lajmin për ndarjen nga jeta.

Një deklaratë u nda me TMZ duke lexuar: “Gjatë karrierës dekadash të Julien, ai ishte i njohur për të qenë i guximshëm, i sinqertë dhe i drejtpërdrejtë.

“Ai do të jetonte dhe do të thoshte të vërtetën e tij si profesionalisht ashtu edhe privatisht. Ai mendohej si një “njeri i rrallë mes njerëzve”.

Shkrimtari dhe producenti i librave komik David F Walker fillimisht dha lajmin për vdekjen e trishtuar të aktorit.

Ai shkroi në një postim në rrjetet sociale: “Max Julien 1 janar 1945 – 1 janar 2022 E takova Maxin në 1996.

“Ai ishte një qenie e madhe njerëzore, dhe ne patëm kaq shumë biseda të mahnitshme. Ai ishte brilant, gazmor dhe karizmatik… R.I.P.”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit