21.3 C
New York
Monday, May 27, 2024

Buy now

Ahmeti i befasuar nga Treshi Përsheshi Junior: Ishin të shkëlqyeshëm

- Advertisement -

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka komentuar paraqitjen e Treshi Përsheshi Junior.

Ai thotë ripërsëritja e skeçeve i dha ndjenjë jashtëzakonisht të mirë.

“Nuk pata pritje prej Treshi Përsheshi shumë.  Mendova se djemt e aktorëve tonë kanë bo skeqe të reja dhe kanë mendu thjeshtë me përfitu prej emrit të prindve (jo me të keq)”, ka shkruar Ahmeti, transmeton Scanner.

Postimi i plotë:

Nuk pata pritje prej Treshi Përsheshi shumë.  Mendova se djemt e aktorëve tonë kanë bo skeqe të reja dhe kanë mendu thjeshtë me përfitu prej emrit të prindve (jo me të keq). 

Por pata një befasi të madhe.  Ripërsëritja e skeqeve apo kopjimi i origjinaleve më dha ndjenjë jashtëzakonisht të mirë në disa nivele.

1.  Të tre djemtë ishin të shkëlqyeshëm. Aktrimi i tillëe është shumë i vështirë sepse përvec lëvizjeve dhe tekstit duhet me ta përçu energjinë e njejtë. Hallal të treve.

2. Disa mund të thonë se i kanë baballarë i njohin dhe i dijnë skeqet e tyre përmendsh prandaj lehtë.  Si djal i aktorit them se jo.  Po i njohin por duhet punë e jashtëzakonshme me e arrit këtë që pash.  Kjo tregon dashuri të jashtëzakonshme të fëmijëve për prindin për secilin prej tyre. Dhe kjo mi bëri sytë me lot gjatë skeqeve.

3. E fundit po më e mira.  Skeçet për mua ishin një kërkesë për kthim në normale.  Tre djem të ri të rritur në teknologji e botë të shpejtë e Covid etj etj disa kërkuan një kthim në një botë normale edhe pse në kohë të okupimit.  Na kthyen në humorin e thjeshtë të skeqeve që na mbante gjallë.  Ne të mirën e kohlve të vështira.

Në krejt këtë situatë, ma dhanë një ndjenjë jashtëzakonisht të mirë për 2022.  Ndjenjë të punës, dashnisë, e normales në këtë botë të çmendur të krizave e covidit.  Jam i sigurt se 2022 do jetë ashtu.  Flm Bim, Artan, e Bekim për këtë.  Ja u kthefshim për të mirë.Me këto ndjenja ju uroj të gjithëve vitin e ri. Duke kujtuar baben tim që thoshte dashni punë e jetë normale për të gjithë. Por mbi të gjitha, moa harroni me qesh. Urime 2022!

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit