7.9 C
New York
Saturday, December 2, 2023

Buy now

Agjentët e Shërbimit Sekret mbrojnë mbesën e Bidenit, hapin zjarr kur 3 persona përpiqen të futen në veturë

Agjentët e Shërbimit Sekret që mbronin mbesën e presidentit amerikan, Joe Biden, hapën zjarr pasi tre persona u përpoqën të hynin në një automjet të këtij autoriteti.

”Agjentët, të caktuar për të mbrojtur Naomi Biden, ishin jashtë me të në lagjen Georgetown të dielën vonë në mbrëmje, kur panë tre personat duke thyer një dritare të SUV-së të parkuar dhe të pabanuar”, ka thënë një zyrtar i zbatimit të ligjit në kushte anonimiteti, raporton AP.

”Një nga agjentët hapi zjarr, por askush nuk u godit nga të shtënat”, tha Shërbimi Sekret në një deklaratë.

Tre personat u panë duke ikur me një makinë të kuqe dhe Shërbimi Sekret tha se i dërgoi një njoftim Policisë Metropolitane për të vëzhguar atë.

Washingtoni ka parë një rritje të konsiderueshme të numrit të vjedhjeve të makinave dhe vjedhjeve të makinave këtë vit.

Policia ka raportuar më shumë se 750 grabitje makinash këtë vit dhe më shumë se 6,000 raportime për automjete të vjedhura në rreth.

Deputeti amerikan Henry Cuellar i Teksasit u grabit me veturë pranë Kapitolit muajin e kaluar nga tre sulmues të armatosur, të cilët i vodhën makinën, por nuk e dëmtuan fizikisht.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit