28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Ademi: Fronti Evropian është në epërsi me mbi 30 mijë vota

- Advertisement -

Arbër Ademi nga Fronti Evropian ka shpallur fitoren e koalicionit, i cili udhëhiqet nga BDI-ja.

Në një konferencë për media, ai ka thënë se koalicioni në fjalë është mbi 30 mijë vota ne epërsi ndaj koalicionit VLEN.

Ai ka përmendur vendet ku po prin Fonti Evropian

“Deri më tani, nga mbi 50 për qind të votave Fronti Europian mbi 30 mijë vota më shumë se opozita. Në epërsi në Dibër 2 me 1, Strugë më tepër se 2 me 1, Kërçovë 5 me 1, Vrapçisht më tepër se 2 me 1, në epërsi në Tetovë, Gostivar, Kumanovë dhe Likovë. Më vonë do të dalim më të dhëna më të hollësishme. Nëse vazhdojmë me këtë trend Fronti Europian do të ketë mbi 20 deputetë”, ka thënë Ademi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit