28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Abdixhiku e godet Krasniqin sërish, tash nga Ferizaj: Kurti e ka gjetur aleatin për instrumentalizim

- Advertisement -

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku në 34 vjetorin e degës së LDK-së në Ferizaj, ka dërguar mesazhe të forta drejt Kryeministrit Kurti e liderit të PDK-së Memli Krasniqi.

“Pasi kanë paranar autonominë, pasi kanë dështuar në anëtarësime e njohje, pasi e humbën mundësinë për anëtarësim në KiE, një rast historik. Pasi ndanë, përçanë e propaganduan në nivelet më të ulëta njerëzore e politike, popullistët tani kërkojnë takim. Takim për zgjedhje por jo për dorëheqje, takim për ndarje të fajësisë me partitë e tjera.

Instrumentalizimi i opozitës është qëllimi i tyre, dhe në këtë instrumentalizim ata kanë gjetur aleat, por nuk do ta gjejnë LDK-në. Tavolinave të darkave diskrete u japim përgjigjje me mobilizim nacional.” – ka thënë Abdixhiku.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit