29.5 C
New York
Monday, July 15, 2024

Buy now

A do të largohet Ronaldo nga Manchester United? Flet agjenti i CR7

- Advertisement -

Cristiano Ronaldo është shumë i lumtur në Manchester United sipas agjentit, Jorge Mendes.

Portugezi la gjatë verës Juventusin për tú kthyer në Old Trafford, te klubi që është shndërruar në futbollistin që është sot.

Sezoni ka qenë për të me ulje e ngritje, si për Man United që nuk gjindet mirë në tabelë, por mbrëmë mbylli vitin me fitore, ku Ronaldo shënoi dhe asistoi.

“Cristiano Ronaldo është shumë i lumtur në Manchester United”, u shpreh agjenti i CR7 për Sky Italia.

“Ai do të vazhdojë me parsqitjet e tij solide, të mira si gjithmonë në karrierën e tij”.

“Do të jetë një sezon i shkëlqeyeshëm për të, jam i sigurt”.

37-vjecari ka realizuar 14 gola në 20 paraqtitje këtë edicion për Unitedin. 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit