12.1 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

“2023 viti ynë”, Amir Rrahmani i gëzohet edhe titujve të ish-skuadrave të tij

Përveç titullit të kampionit të fituar me Napolin këtë sezon, Amir Rrahmani i është gëzuar edhe titujve të fituar nga ish-skuadrat e tij.

Reprezentuesi i Kosovës u shpall kampion me Napolin në Serie A, duke ndihmuar skuadrën e tij që ta rikthej titullin pas 33 vjetëve.

Dy ish-skuadrat e Rrahmanit, Partizani nga Shqipëria dhe Dinamo Zagrebi nga Kroacia, gjithashtu u kurorëzuan me titullin e kampionit në shtetet e tyre.

Rreth këtyre sukseseve, 29-vjeçari ka bërë një postim në llogarinë e tij në “Instagram”.

“2023 viti ynë”, shkroi Rrahmani, duke iu referuar Napolit, Partizanit e Dinamo Zagrebit.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit