0.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

ZPS deklarohet për bastisjet e sotme në Prishtinë

Zyra e Prokurorit të Specializuar kanë thënë se janë duke zhvilluar operacione të vazhdueshme në Kosovë.

Në një përgjigje për teve1.info, thuhet se këto operacione po mbështeten nga Policia e Kosovës dhe EULEX.

“Zyra e Prokurorit të Specializuar (SPO) është duke zhvilluar operacione të vazhdueshme në Kosovë. Operacionet e PSP-së po mbështeten nga Policia e Kosovës dhe Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX)”, thuhet në përgjigje.

Prokuroria e Gjykatës Speciale me seli në Hagë, sot ka kryer bastisje në shtëpinë e Bashkim Smakajt dhe në banesën e Blerim Shalës, ish-këshilltarit të ish-presidentit, Hashim Thaçi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit