11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Zhegrovës i rritet vlera në treg për pesë milionë euro më shumë

- Advertisement -

Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova, është duke kaluar nëpër një formë fantastike me skuadrën e Lillet.

Kjo ka bërë që t’i rritet vlera në Transfermarkt për 15 milionë euro, nga 10 milionë euro sa e kishte më parë.

Sulmuesi kosovar këtë sezon ka zhvilluar 38 paraqitje në të gjitha garat, duke kontribuar me nëntë gola dhe nëntë asistime.

Përndryshe, Zhegrova është ftuar nga Kombëtarja e Kosovës për dy miqësoret e marsit, ndaj Armenisë dhe Hungarisë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit