24.2 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Zhegrova: Ka ardhur momenti të transferohem në klub të madh

- Advertisement -

Edon Zhegrova zhvilloi sezonin e jetës në Francë, ku me 12 gola dhe 10 asistime ishte një nga lojtarët më të mirë të Lille. Këto shifra dhe paraqitja e tij pritet të largojnë Zhegrovën gjatë verës nga klubi francez. Një fakt që e ka pranuar edhe vetë lojtari nga Kosova, duke shprehur dëshirën e tij për t’u transferuar në një ekip më të madh.

“Mendoj se kam dhënë më të mirën time te Lille. Mendoj se tani ka ardhur momenti të transferohem në një klub më të madh”, u shpreh Zhegrova për Oxygen. Zhegrova u transfera te Lille në janar të 2022 nga Bazeli për 7 milionë euro, por tani vlera e kartonit të tij është dyfishuar.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit