24.2 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Zgjedhjet europiane 2024/ Belgjikë, kryeministri Alexandre de Croux jep dorëheqjen

- Advertisement -

Kryeministri belg Alexander De Croo ka njoftuar se do të japë dorëheqjen e tij pas humbjes së zgjedhjeve.

Me lot në sy, kryeministri i Belgjikës, konfirmoi dorëheqjen pas humbjes së madhe të partisë së tij në zgjedhjet parlamentare të zhvilluara në të njëjtën kohë me zgjedhjet evropiane.

Partia e tij e qendrës së djathtë, Liberalët dhe Demokratët e Hapur Flamand, morën vetëm 5.7%, sipas sondazheve të daljes.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit