12.2 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Zemaj edhe një herë e akuzon qeverinë për dështim në Shëndetësi

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka akuzuar Qeverinë Kurti për dështim e degradim të sektorit të shëndetësisë.

“Interesimi i kësaj qeverie nuk është menaxhimi e as avancimi i shërbimeve shëndetësore, këtë e kemi thënë që nga fillimi. Interesimi kryesor i kësaj qeverie mbetet kapja e pozitave nga militant politik; filluan me Bordin e SHSKUK, menaxhmentin, bordet profesionale e tashmë kanë arritur interesin primar e që del të jetë i madh ‘prokurimin e tenderët njëburimor’, do të thotë pasurimin e jo ruajtjen e shëndetit publik!”, ka shkruar ai të premten në Facebook.

Zemaj po ashtu ka shkruar edhe për ikjen e mjekëve dhe stafit shëndetësor. Sipas tij, vetëm për katër muaj sivjet kanë ikur 104 ekspertë shëndetësorë.

“Zoti i ruajt mjekët e infermierët e mbetur në vend si dhe pacientët që kanë nevojë për shërim!” ka shkruar Zemaj.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit