22.9 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Zelensky: Ukraina është gati të nisë kundërofensivën

- Advertisement -

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë se Ukraina është e gatshme të nisë kundërofensivën e saj.

Zelensky tha se nuk e di se sa kohë do të zgjasë, por sipas tij, beson që do të kenë sukses, shkruan Sky News.

“Ne do ta bëjmë atë dhe jemi gati”, është shprehur presidenti ukrainas.

Kundërofensiva thuhet se është vonuar për shkak të motit të ligë duke e bërë tokën të papërshtatshme për automjete të rënda dhe të blinduara.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit