31.7 C
New York
Tuesday, June 25, 2024

Buy now

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë thotë se Izraeli ka paraqitur propozimin për armëpushim në Gaza

- Advertisement -

Zëdhënësi i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Kirby ka folur sërish në lidhje me propozimin për armëpushim më Gaza.

Ai është shprehur se Izraeli ka paraqitur propozimin për këtë armëpushim.

“Jam rehat që ky është në fakt një përshkrim i saktë i propozimit, propozimit izraelit. Presidenti e shpalosi atë në detaje. Ai nuk paraqiti komponentët e mëdhenj të tij dhe e bëri këtë me saktësi”, ka thënë Kirby.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit