2.1 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Zbulohet bonusi i majmë që do ta fitojë Mbappe kur të nënshkruan me Real Madridin

Kylian Mbappe thuhet se do të marrë një bonus marramendës nënshkrimi nëse i bashkohet Real Madridit në verë.

Objektivi për një kohë të gjatë i Los Blancos thuhet se është afër një lëvizjeje të shumëpritur në Santiago Bernabeu këtë verë, siç raportohet nga Le Parisien.

Sipas Football Espana, klubi spanjoll do të duhet të bëjë një investim masiv për blerjen e francezit edhe pse lojtari do të jetë i disponueshëm si një transferim i lirë. Raportimi bën të ditur që Los Blancos do t’i japë kapitenit francez 100 milionë euro si bonus nënshkrimi.

Mbappe ka hyrë në gjashtë muajt e fundit të marrëveshjes së tij me Paris Saint-Germain dhe duket se do të largohet nga klubi. Ai bëri bujë duke informuar skuadrën franceze në fillim të sezonit të tij se nuk do ta zgjaste qëndrimin e tij përtej verës.

Ylli francez thuhet se ka qenë objektivi prioritar i Real Madridit për një kohë të gjatë edhe pas ndryshimit të mendjes gjatë verës së vitit 2022. Mediumi shton më tej se Mbappe do të marrë një ulje page për t’u bashkuar me Los Blancos.

Gjigantët spanjollë do të lejojnë gjithashtu Mbappe të mbajë 60 për qind të të drejtave të tij të imazhit, që është dukshëm më shumë se standardi i zakonshëm i klubit prej 50 për qind. Gjigantët spanjollë thuhet se kanë rënë dakord për një strukturë që do ta shohë Mbappen të fitojë më pak se 25 milionë euro në vit që merr në PSG.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit