12.2 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

“Zara” tërheq nga tregu këmishën për bebe, rrezikon mbytje

Këmisha për bebe me mëngë të markës Zara është tërhequr nga tregu, për shkak të rrezikut të mbytjes. Bëhet fjalë për një këmishë për fëmijë me mëngë të gjata me pesë kopsa në pjesën e përparme.

Modeli është 6048/551/400, me numër barkodi 06048551400188.

Prodhuesi është kompania turke Istanbul Gomlek GIYIM SAN VE TIC AS

“Një hetim i mëpasshëm dhe analiza e rrezikut nga prodhuesi përcaktoi se kopsat në këmishë mund të zbërthehen lehtësisht të shkëputen nga këmisha dhe fëmijët mund t’i fusin në gojë dhe t’i gëlltisin,” thuhet në faqen e internetit.

Kopjet e fundit të produktit, siç thuhet në faqen e internetit të sistemit shtetëror të informacionit u shitën në janar 2023.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit