25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

Ymeri: Kurti nuk e përjeton vetën si kryeministër i të gjithëve

Njohësi i çështjeve politike, Visar Ymeri, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk e përjeton vetën si kryeministër i të gjithëve, por i vetëm i njërës palë”.

Në këtë linjë Ymeri ka komentuar masat e Bashkimit Evropian ndaj Kosovës, dhe viktimën e parë këtyre masave, ministrin për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, të cilin iu anulua një takim të Bruksel.

Anulimi i takimit u komentua edhe nga Kurti, e cili i bëri përshtypje Ymerit.

“Kryeministri nuk po mban qëndrim, kryeministri vetëm po na bien sanksione, asnjë prej qëndrimeve që i ka proklamu nuk i ka mbajt. Unë mendoj që as nuk u dashtë mu nis, sepse nuk na kanë sjellë kurrfarë përftimi… A patën suksese masat? Nuk patën sukses asnjëra, pse nuk kanë qenë të menduara mirë sepse siç ka thënë kryeministri i Shqipërisë kanë qenë taktizim koti dhe i gabuar, e jo strategji. E një Qeveri që nuk di me ndërtu strategji me veriun, dialogun e kështu me radhë ka më bë kësi gabime të panumërta. Dhe po pësojmë gjithmonë. Dhe e patë çka tha për Nenad Rashiqin se e kanë ndalë, ai është ministër serb në Qeverinë  Kosovës. O kryeministër masat janë ndaj Kosovës, nuk janë ndaj shqiptarëve dhe serbëve. Ky nuk e përjeton vetën si kryeministër i të gjithëve, ky mendon që është kryeministër vetëm i njërës palë… Pse e përmend që e kanë ndal edhe ministrin serb, a më leshu veç pse është serb a, çka je ka don më thanë më këtë kryeministër”, ka thënë Ymeri.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit