20.1 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Ymeri: Deklarata e Xhelal Sveçlës është shumë e pamatur

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar ndaj deklaratave të ShBA-së dhe shteteve të QUINT-it. Deklaratat janë etiketuar si “të dhunshme” dhe janë konsideruar si një “ftesë” për Milan Radojçiqin për të sulmuar policët e Kosovës, ka thënë Sveçla.

Analisti Visar Ymeri, për reagimin e ministrit Sveçla ka thënë se janë deklarata të pamatura.

“Për mua është shumë e pamatur dhe e kam pare që prej se kanë filluar reagimet nga Shtetet e Bashkuara e pastaj edhe nga QUINT-i, Vetëvendosja ka pas një mesazh”, ka thënë Ymeri në “Debat Plus“.

Minisitri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, iu ka reaguar deklaratave të ShBA-ve dhe shteteve të QUINT-it.

Sveçla ka thënë se etiketimi i veprimeve të ligjshme të Policisë së Kosovës si – nga ShBA dhe QUINT-i të “dhunshme” janë një “ftesë” për kriminelin, Milan Radojçiqit, të sulmojë policët e Kosovës.

“Etiketimi i veprimeve të ligjshme dhe të civilizuara të Policisë së Kosovës si ‘të dhunshme’ dhe operacioneve të saj të zbatimit të ligjit si ‘dhunë’ është një ‘ftesë’ për Milan Radojçiqin e futur në listën e zezë të USG-së për të komanduar mashtruesit e tij për të sulmuar policët e Kosovës”, ka shkruar Sveçla në Twitter.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit