8.1 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

Xhudistët kosovarë po marrin pjesë në Kampin Olimpik “Going for Gold”

- Advertisement -

Federata e Xhudos e Kosovës, ka njoftuar se nga data 11 deri më 18 mars, 2024 në Nymburk të Çekisë po mbahet Kampi Olimpik “Going for Gold”, nën udhëheqjen e trajnerit Driton Kuka dhe Fatos Tabakut.

Në kamp po marrin pjesë xhudistet/ët Distra Krasniqi, Akil Gjakova, Laura Fazliu, Loriana Kuka, Flaka Loxha, Dardan Cena, Fatjona Kasapi dhe Sidorela Doda.

Pjesëmarrës/e në kamp janë rreth 600 garues/e nga 50 shtete të botës.

Kampi po i paraprinë Kampionatit të Evropës për Senior që do të mbahet në Zagreb në fund të muajit prill.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit