31.7 C
New York
Tuesday, June 25, 2024

Buy now

Xhavit Haliti: Kurti është përpjekur që ta vë në kurth opozitën me zgjedhje të parakohshme

- Advertisement -

Iniciativën për zgjedhje të parakohshme, deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, e vlerëson si kurth që kryeministri Albin Kurti është përpjekur t’ia bëjë opozitës.

“Unë e kam vlerësu si kurth të zotrit Kurti që është përpjekur t’ia bëjë opozitës, por nëse Kurti do të ishte dakord t’i mbante zgjedhjet, ai do t’i mbante,” tha Haliti në “FIVE”.

Haliti thotë se ata kanë shprehur vullnetin për zgjedhje të parakohshme.

“Ne kemi shprehur vullnetin tonë dhe mendimin që është mirë me u mbajt zgjedhjet e parakohshme dhe për t’i matur forcat me njëri-tjetrin, për shumë arsye dhe në këto bisedime mendoj që nuk ka pasur të humbur, për shkak se më i fituari ka dalë Albini, por fitorja mendoj që është edhe e PDK-së sepse u vendos që të votohen marrëveshjet ndërkombëtare, nga kjo marrëveshje dhe u bë mirë,” tha Haliti.

E që zgjedhjet e parakohshme nuk ndodhën, Haliti thotë se këto janë akrobacionet e kryeministrit Kurti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit