8.1 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

Will Smith: E kam lexuar Kuranin faqe për faqe gjatë muajit të Ramazanit

- Advertisement -

Ylli i filmave të Hollywoodit, Will Smith, tha se ai e lexoi librin e shenjtë, Kuranin, faqe për faqe Ramazanin e kaluar.

“Më pëlqeu thjeshtësia; Kurani është kaq i qartë; është kristal i qartë”, i tha Smith gazetarit egjiptian, Amr Adeeb në Big Time Podcast.

“Fryma e tij ishte kaq e bukur dhe e qartë”.

Foto: Screenshot/YouTube

Smith vazhdoi duke thënë se ai ishte i befasuar me ngjashmëritë midis librave të shenjtë të Judaizmit, Krishterimit dhe Islamit.

“U habita se si është si një histori, nga Tora përmes Biblës dhe në Kuran. Unë kurrë nuk e kuptova plotësisht Abrahamin si babanë dhe më pas ndarjen me Isakun dhe Ismailin dhe ishte bukur të merrja përfundimin e këtij kuptimi”.

Foto: Getty Images

Smith, i cili u bë titujt kryesorë për goditjen e Chris Rock në skenë në ‘Oscars’ dy vjet më parë, tha se ai u kthye në spiritualitet për t’u marrë me sfidat që përjetoi.

Pas grindjes, Akademia e Filmit e ndaloi Smithin të merrte pjesë në ‘Oscars’ ose ndonjë ngjarje tjetër të akademisë për 10 vjet.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit