11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Will dhe Jada Smith mbyllin fonadcionin e tyre bamirës, kjo është arsyeja

- Advertisement -

Will Smith dhe Jada Pinkett Smith po mbyllin fondacionin e tyre bamirës “Will and Jada Smith”.

Lajmi vjen dy vjet pasi aktori 55-vjeçar doli në skenë dhe goditi Chris Rock gjatë ceremonisë së Oscar 2022, pas shakave nga komediani.

Variety raporton se mbyllja e bamirësisë po bëhet për shkak të pasojave nga ai incident, i cili pati efekte të shumta në karrierën e Will.

Publikimi tregon se dosjet e fundit tatimore raportojnë se fondacioni ka humbur kontribues të profilit të lartë, me të ardhurat e tij duke rënë nga 1.7 milion dollarë në 2020 dhe 2.1 milion dollarë në 2021 në vetëm 365 mijë dollarë në 2022 – viti i shuplakës.

Megjithatë, Variety raporton gjithashtu se një burim thotë se Will dhe Jada po “përfundonin fondacionin”, i cili u themelua në vitin 1996 si një mënyrë për çiftin për të mbrojtur shëndetin dhe mirëqenien, edukimin e artit dhe çështjet e qëndrueshmërisë që kishin rëndësi për ta.

Burimi zbulon se ata do të përqendrohen “më shumë në dhënien e së njëjtës shumë për qëllime bamirësie – vetëm privatisht”, sipas Variety.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit