9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

“VV-ja s’ka votë për opozitën, pa një qëndrim të përbashkët”

- Advertisement -

Shefja e Grupit Parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila tha se s’kanë votë për opozitën.

Momentalisht Lëvizja Vetëvendosje nuk jep votat asnjëres nga partitë opozitare, përdersa nuk kanë një qëndrim të përbashkët e para dhe e dyta përderisa nuk arrijnë një epilog të sukseshëm të proceseve të cilat kanë fillu dhe kemi përgjegjesi t’i përmbyllim me sukses”, tha Kusari-Lila.

Megjithatë, ajo tha se VV-ja gjthmonë është e gatshëm për zgjedhje demokratike, por theksoi se dëshirojnë të tregojnë përgjegjesin për mandatin të cilin e kanë marrrë dhe që ende nuk e kanë përfunduar.

Zgjedhjet e parakohshme në vend tash sa kohë janë kryefjalë e partive opozitare./Rtv21

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit